Rystad AS er et aksjeselskap innen bygge- og anleggsvirksomhet med hjemsted i Vågan i Nordland, stiftet i 2014. Selskapet har en omsetning på 480 836 kr i siste regnskapsår.
Investering i og drift av fiskefartøy, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette. I tillegg skal selskapet drive med maskinarbeid og entreprenørtjenester som grunnarbeid samt virksomhet som naturlig faller inn under dette. I tillegg skal selskapet kunne delta i andre virksomheter.
Mot medianen for bygge- og anleggsvirksomhet (18 865 selskaper).
16,9 prosentpoeng under bransjen
72,9 prosentpoeng under bransjen
2,14× over bransjen
4,63× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 480 836 | 473 582 | 255 816 |
| Sum driftsinntekter | 480 836 | 473 582 | 255 816 |
| Lønnskostnader | -3 538 | 0 | 38 221 |
| Sum driftskostnader | 542 356 | 574 990 | 576 475 |
| Driftsresultat | -61 520 | -101 407 | -320 659 |
| Finansinntekter | 0 | — | — |
| Annen rentekostnad | 4 790 | 8 317 | 9 687 |
| Finanskostnader | 4 790 | 8 317 | 9 687 |
| Netto finans | -4 790 | -8 317 | -9 687 |
| Resultat før skatt | -66 310 | -109 724 | -330 346 |
| Skattekostnad | 0 | -21 405 | -72 676 |
| Årsresultat | -66 310 | -88 319 | -257 670 |
| Totalresultat | — | -88 319 | -257 670 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 297 629 | 375 130 | 467 000 |
| Investeringer | 0 | — | — |
| Varer | — | 5 704 | 7 765 |
| Fordringer | 20 134 | 25 970 | 84 300 |
| Bankinnskudd | 168 948 | 100 766 | 16 139 |
| Omløpsmidler | 192 581 | 132 440 | 108 204 |
| Sum eiendeler | 490 210 | 507 571 | 575 204 |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | -203 563 | -137 253 | -48 934 |
| Sum egenkapital | -173 563 | -107 253 | -18 934 |
| Langsiktig gjeld | — | 568 051 | 482 539 |
| Kortsiktig gjeld | 53 415 | 46 773 | 111 599 |
| Sum gjeld | 663 773 | 614 824 | 594 139 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.