Sand Investering AS er et aksjeselskap innen omsetning og drift av fast eiendom med hjemsted i Stavanger i Rogaland, stiftet i 2015. Selskapet har en omsetning på 817 502 kr i siste regnskapsår.
Investering i verdipapirer samt deltakelse i andre selskaper.
Mot medianen for omsetning og drift av fast eiendom (61 778 selskaper).
79,9 prosentpoeng under bransjen
51,3 prosentpoeng over bransjen
5,51× over bransjen
0,36× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | — | 0 | 31 250 |
| Sum driftsinntekter | 817 502 | 1,3 mill. | 803 250 |
| Lønnskostnader | 53 072 | 48 079 | 986 291 |
| Sum driftskostnader | 1,2 mill. | 1,3 mill. | 2,2 mill. |
| Driftsresultat | -354 046 | 59 641 | -1,4 mill. |
| Finansinntekter | 8,9 mill. | 952 748 | 11,4 mill. |
| Annen rentekostnad | — | 212 | 7 054 |
| Finanskostnader | 3,4 mill. | 84 332 | 759 305 |
| Netto finans | 5,5 mill. | 868 416 | 10,6 mill. |
| Resultat før skatt | 5,2 mill. | 928 057 | 9,2 mill. |
| Skattekostnad | 88 229 | 0 | 0 |
| Årsresultat | 5,1 mill. | 928 057 | 9,2 mill. |
| Totalresultat | 5,1 mill. | 928 057 | 9,2 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 9,5 mill. | 37,5 mill. | 7,6 mill. |
| Investeringer | 110,4 mill. | 104,9 mill. | 110,6 mill. |
| Fordringer | 435 957 | 573 601 | 307 816 |
| Bankinnskudd | 867 330 | 381 822 | 4,6 mill. |
| Omløpsmidler | 111,7 mill. | 105,9 mill. | 115,5 mill. |
| Sum eiendeler | 121,2 mill. | 143,4 mill. | 123,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 70,7 mill. | 70,7 mill. | 43,2 mill. |
| Opptjent egenkapital | 35,2 mill. | 45,1 mill. | 79,7 mill. |
| Sum egenkapital | 105,8 mill. | 115,8 mill. | 122,8 mill. |
| Langsiktig gjeld | 88 229 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 15,3 mill. | 27,6 mill. | 260 657 |
| Sum gjeld | 15,4 mill. | 27,6 mill. | 260 657 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (22) — 17 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.