Scan Move AS er et aksjeselskap innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Bergen i Vestland, stiftet i 2013. Selskapet har en omsetning på 353 068 kr i siste regnskapsår.
Ingeniør- og installasjontjenester til bygg- og anleggsbransjen, samt kjøp, drift og forvaltning av fast eiendom med tilhørende varer og tjenester.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (10 690 selskaper).
25,1 prosentpoeng over bransjen
33,6 prosentpoeng over bransjen
0,24× over bransjen
0,19× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | — | — | 0 |
| Sum driftsinntekter | 353 068 | 323 307 | 402 750 |
| Sum driftskostnader | 237 858 | 266 486 | 164 047 |
| Driftsresultat | 115 210 | 56 821 | 238 703 |
| Finansinntekter | 184 | 1 307 | 1 508 |
| Rentekostnad, konsern | 49 019 | 66 194 | — |
| Annen rentekostnad | 256 | — | — |
| Finanskostnader | 49 275 | 66 194 | — |
| Netto finans | -49 091 | -64 887 | 1 508 |
| Resultat før skatt | 66 119 | -8 066 | 240 211 |
| Skattekostnad | 14 546 | -54 535 | 52 760 |
| Årsresultat | 51 573 | 46 469 | 187 451 |
| Totalresultat | 51 573 | 46 469 | 187 451 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 5,0 mill. | 5,0 mill. | 4,9 mill. |
| Fordringer | -7 630 | 4 960 | 12 597 |
| Bankinnskudd | 301 355 | 543 122 | 476 122 |
| Omløpsmidler | 293 725 | 548 082 | 488 719 |
| Sum eiendeler | 5,3 mill. | 5,5 mill. | 5,4 mill. |
| Innskutt egenkapital | 3,9 mill. | 3,9 mill. | 100 000 |
| Opptjent egenkapital | 623 361 | 571 789 | 525 320 |
| Sum egenkapital | 4,5 mill. | 4,4 mill. | 625 320 |
| Langsiktig gjeld | 630 713 | 1,0 mill. | 4,2 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 151 826 | 84 640 | 524 403 |
| Sum gjeld | 782 539 | 1,1 mill. | 4,7 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (8) — 3 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.