Sevan AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Frogn i Akershus, stiftet i 2016. Selskapet har en omsetning på 23,1 mill. kr i siste regnskapsår.
Engroshandel innenfor dagligvaremarkedet og annet som står i forbindelse med dette.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 495 selskaper).
1,7 prosentpoeng over bransjen
22,3 prosentpoeng under bransjen
0,42× under bransjen
3,90× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 23,1 mill. | 19,1 mill. | 16,6 mill. |
| Sum driftsinntekter | 23,1 mill. | 19,1 mill. | 16,6 mill. |
| Lønnskostnader | 1,5 mill. | 1,4 mill. | 1,4 mill. |
| Sum driftskostnader | 21,9 mill. | 18,7 mill. | 16,5 mill. |
| Driftsresultat | 1,2 mill. | 354 934 | 138 430 |
| Finansinntekter | 618 259 | 416 091 | 397 824 |
| Annen rentekostnad | — | 684 | 178 |
| Finanskostnader | 163 847 | 340 571 | 154 311 |
| Netto finans | 454 412 | 75 519 | 243 513 |
| Resultat før skatt | 1,6 mill. | 430 454 | 381 943 |
| Skattekostnad | 356 861 | 94 700 | 84 027 |
| Årsresultat | 1,3 mill. | 335 754 | 297 916 |
| Totalresultat | 1,3 mill. | 335 754 | 297 916 |
| Post | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | — | 301 791 | 396 491 |
| Fordringer | 3,0 mill. | 2,4 mill. | 1,9 mill. |
| Bankinnskudd | 1,6 mill. | 712 471 | 959 755 |
| Omløpsmidler | 4,6 mill. | 3,1 mill. | 2,9 mill. |
| Sum eiendeler | 4,6 mill. | 3,4 mill. | 3,3 mill. |
| Innskutt egenkapital | 374 015 | 374 015 | 374 262 |
| Opptjent egenkapital | 465 060 | — | — |
| Sum egenkapital | 839 075 | 374 015 | 374 262 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 3,7 mill. | 3,0 mill. | 2,9 mill. |
| Sum gjeld | 3,7 mill. | 3,0 mill. | 2,9 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (13) — 8 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.