Somas AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Drammen i Buskerud, stiftet i 1995. Selskapet har en omsetning på 11,9 mill. kr i siste regnskapsår.
Handel samt deltakelse i andre selskaper ved aksjetegning eller på annen måte.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 490 selskaper).
2,4 prosentpoeng over bransjen
25,4 prosentpoeng over bransjen
1,32× over bransjen
0,03× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 11,9 mill. | 16,2 mill. | 12,0 mill. |
| Sum driftsinntekter | 11,9 mill. | 16,2 mill. | 12,0 mill. |
| Lønnskostnader | 2,2 mill. | 2,7 mill. | 3,5 mill. |
| Sum driftskostnader | 11,3 mill. | 15,2 mill. | 11,4 mill. |
| Driftsresultat | 686 966 | 983 043 | 589 262 |
| Finansinntekter | 323 564 | 70 711 | 21 453 |
| Annen rentekostnad | — | — | 432 |
| Finanskostnader | — | — | 432 |
| Netto finans | 323 564 | 70 711 | 21 021 |
| Resultat før skatt | 1,0 mill. | 1,1 mill. | 610 283 |
| Skattekostnad | 224 328 | 241 881 | 142 175 |
| Årsresultat | 786 202 | 811 874 | 468 108 |
| Totalresultat | 786 202 | 811 874 | 468 108 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 10 692 | 10 692 | 10 692 |
| Varer | 44 132 | 57 303 | 45 326 |
| Fordringer | 1,8 mill. | 1,2 mill. | 971 784 |
| Bankinnskudd | 5,5 mill. | 7,2 mill. | 5,3 mill. |
| Omløpsmidler | 7,4 mill. | 8,4 mill. | 6,3 mill. |
| Sum eiendeler | 7,4 mill. | 8,4 mill. | 6,3 mill. |
| Innskutt egenkapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
| Opptjent egenkapital | 4,6 mill. | 3,9 mill. | 4,0 mill. |
| Sum egenkapital | 4,9 mill. | 4,1 mill. | 4,3 mill. |
| Langsiktig gjeld | 22 300 | 22 300 | 22 300 |
| Kortsiktig gjeld | 2,5 mill. | 4,3 mill. | 2,0 mill. |
| Sum gjeld | 2,5 mill. | 4,3 mill. | 2,0 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (11) — 6 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.