Sov AS er et aksjeselskap innen overnattings- og serveringsvirksomhet med hjemsted i Vågå i Innlandet, stiftet i 2019. Selskapet har en omsetning på 1,8 mill. kr i siste regnskapsår.
Å drive med servering og overnattingsvirksomhet og andre ting som naturlig hører til dette, herunder å eie aksjer i andre selskaper.
Mot medianen for overnattings- og serveringsvirksomhet (2 669 selskaper).
51,4 prosentpoeng over bransjen
18,0 prosentpoeng under bransjen
1,06× under bransjen
6,86× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 97 178 | 2,5 mill. | 2,0 mill. |
| Sum driftsinntekter | 1,8 mill. | 2,5 mill. | 2,1 mill. |
| Lønnskostnader | 226 905 | 638 908 | 657 859 |
| Sum driftskostnader | 777 070 | 1,6 mill. | 2,0 mill. |
| Driftsresultat | 1,0 mill. | 896 595 | 100 253 |
| Finansinntekter | 2 438 | 260 | 259 |
| Annen rentekostnad | 29 552 | 531 | 264 278 |
| Finanskostnader | 29 552 | 531 | 264 278 |
| Netto finans | -27 114 | -271 | -264 019 |
| Resultat før skatt | 994 520 | 896 324 | -163 766 |
| Skattekostnad | 220 724 | 188 485 | -27 728 |
| Årsresultat | 773 796 | 707 839 | -136 038 |
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 8,4 mill. | 6,1 mill. | 6,3 mill. |
| Investeringer | 0 | 0 | — |
| Varer | — | 0 | 26 803 |
| Fordringer | 407 975 | 1,5 mill. | 66 307 |
| Bankinnskudd | 18 281 | 90 498 | 604 480 |
| Omløpsmidler | 426 256 | 1,6 mill. | 697 589 |
| Sum eiendeler | 8,8 mill. | 7,7 mill. | 7,0 mill. |
| Innskutt egenkapital | 277 548 | 277 548 | 900 000 |
| Opptjent egenkapital | 742 520 | 748 386 | 40 547 |
| Sum egenkapital | 1,0 mill. | 1,0 mill. | 940 547 |
| Langsiktig gjeld | — | 6,0 mill. | 6,0 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 mill. | 660 740 | 108 914 |
| Sum gjeld | 7,8 mill. | 6,7 mill. | 6,1 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.