Stabells AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Nordkapp i Finnmark, stiftet i 2015. Selskapet har en omsetning på 2,6 mill. kr i siste regnskapsår.
Butikkhandel med klær og andre produkter som naturlig ligger innenfor dette. Selskapet kan også delta i aktiviteter som naturlig står i forbindelse med butikkhandel med klær, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (19 844 selskaper).
3,9 prosentpoeng over bransjen
46,0 prosentpoeng over bransjen
3,39× over bransjen
0,38× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 2,6 mill. | 3,0 mill. | 2,4 mill. |
| Sum driftsinntekter | 2,6 mill. | 3,0 mill. | 2,4 mill. |
| Lønnskostnader | 562 204 | 756 241 | 711 314 |
| Sum driftskostnader | 2,5 mill. | 3,0 mill. | 2,3 mill. |
| Driftsresultat | 153 145 | -26 815 | 65 581 |
| Finansinntekter | 5 892 | 15 285 | 26 |
| Annen rentekostnad | 15 029 | 1 534 | 19 420 |
| Finanskostnader | 15 029 | 1 534 | 19 420 |
| Netto finans | -9 137 | 13 751 | -19 394 |
| Resultat før skatt | 144 008 | -13 064 | 46 187 |
| Skattekostnad | 15 881 | — | 0 |
| Årsresultat | 128 127 | -13 064 | 46 187 |
| Totalresultat | 128 127 | — | 46 187 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 7 000 |
| Investeringer | 0 | — | — |
| Varer | 443 300 | 387 500 | 352 000 |
| Fordringer | 50 056 | 17 209 | — |
| Bankinnskudd | 561 533 | 710 953 | 610 769 |
| Omløpsmidler | 1,1 mill. | 1,1 mill. | 962 769 |
| Sum eiendeler | 1,1 mill. | 1,1 mill. | 969 769 |
| Innskutt egenkapital | 300 334 | 300 334 | 300 334 |
| Opptjent egenkapital | 541 224 | 413 097 | 426 160 |
| Sum egenkapital | 841 558 | 713 431 | 726 494 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 213 331 | 402 232 | 243 275 |
| Sum gjeld | 213 331 | 402 232 | 243 275 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.