Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Staticus er et norskregistrert utenlandsk foretak innen bygge- og anleggsvirksomhet med hjemsted i Oslo. Selskapet har 30 ansatte og en omsetning på 1,5 mill. kr i siste regnskapsår.
Mot medianen for bygge- og anleggsvirksomhet (9 885 selskaper).
1,9 prosentpoeng under bransjen
22,9 prosentpoeng over bransjen
0,50× over bransjen
0,11× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 1,5 mill. | 8,2 mill. | 31,4 mill. |
| Sum driftsinntekter | 1,5 mill. | 8,2 mill. | 31,4 mill. |
| Lønnskostnader | 418 092 | 496 151 | 10,5 mill. |
| Sum driftskostnader | 1,5 mill. | 8,1 mill. | 30,5 mill. |
| Driftsresultat | 13 681 | 119 412 | 974 829 |
| Finansinntekter | — | 238 841 | 52 030 |
| Finanskostnader | — | 17 437 | 402 906 |
| Netto finans | 20 487 | 221 404 | -350 876 |
| Resultat før skatt | 34 168 | 340 816 | 623 953 |
| Skattekostnad | 7 481 | 74 980 | 150 053 |
| Årsresultat | 26 687 | 265 836 | 473 900 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 220 748 | 0 | 22 000 |
| Fordringer | 1,1 mill. | 1,3 mill. | 13,8 mill. |
| Bankinnskudd | 165 651 | 597 035 | 590 074 |
| Omløpsmidler | 1,2 mill. | 1,9 mill. | 14,4 mill. |
| Sum eiendeler | 1,5 mill. | 1,9 mill. | 14,4 mill. |
| Opptjent egenkapital | 768 852 | 742 165 | 476 328 |
| Sum egenkapital | 768 852 | 742 165 | 476 328 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 695 927 | 1,2 mill. | 13,9 mill. |
| Sum gjeld | 695 927 | 1,2 mill. | 13,9 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (43) — 38 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.