Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Stencap AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Oslo, stiftet i 2005.
Investering i og utvikling av eiendom, media og finansiell virksomhet, samt investeringer i aksjer og andre finansielle instrumenter.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (9 805 selskaper).
24,2 prosentpoeng over bransjen
1,55× under bransjen
0,05× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lønnskostnader | 233 491 | 163 000 | 174 643 |
| Sum driftskostnader | 272 273 | 301 487 | 290 026 |
| Driftsresultat | -272 273 | -301 487 | -290 026 |
| Finansinntekter | — | 570 900 | 174 570 |
| Annen rentekostnad | 719 | 39 740 | 26 880 |
| Finanskostnader | 446 463 | 112 400 | 49 098 |
| Netto finans | -446 463 | 458 500 | 125 472 |
| Resultat før skatt | -718 736 | 157 012 | -164 554 |
| Skattekostnad | 0 | 33 102 | 0 |
| Årsresultat | -718 736 | 123 910 | -164 554 |
| Totalresultat | -718 736 | 123 910 | -164 554 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 15,0 mill. | 14,5 mill. | 14,0 mill. |
| Bankinnskudd | 23 163 | 29 457 | 2 111 |
| Omløpsmidler | 23 163 | 29 457 | 2 111 |
| Sum eiendeler | 15,0 mill. | 14,5 mill. | 14,0 mill. |
| Innskutt egenkapital | 960 000 | 960 000 | 960 000 |
| Opptjent egenkapital | 10,9 mill. | 11,6 mill. | 11,4 mill. |
| Sum egenkapital | 11,8 mill. | 12,5 mill. | 12,4 mill. |
| Langsiktig gjeld | 429 045 | 694 281 | 621 621 |
| Kortsiktig gjeld | 2,8 mill. | 1,3 mill. | 995 364 |
| Sum gjeld | 3,2 mill. | 2,0 mill. | 1,6 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (19) — 14 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.