Sunsoft AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Volda i Møre og Romsdal, stiftet i 1986. Selskapet har en omsetning på 2,4 mill. kr i siste regnskapsår.
Utvikle og selge programvare til datamaskiner, drive konsulent- og undervisningsverksemd innan elektronisk databehandling, samt andre aktivitetar knytta til dette, herunder å delta i andre selskap med liknande verksemd.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (9 805 selskaper).
1,6 prosentpoeng over bransjen
2,1 prosentpoeng over bransjen
0,70× over bransjen
0,55× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 2,4 mill. | 2,2 mill. | 2,2 mill. |
| Sum driftsinntekter | 2,4 mill. | 2,2 mill. | 2,2 mill. |
| Lønnskostnader | 1,9 mill. | 1,8 mill. | 1,7 mill. |
| Sum driftskostnader | 2,3 mill. | 2,2 mill. | 2,1 mill. |
| Driftsresultat | 143 929 | -983 | 97 761 |
| Finansinntekter | 21 481 | 16 152 | 9 173 |
| Annen rentekostnad | 62 | 488 | 99 |
| Finanskostnader | 62 | 488 | 99 |
| Netto finans | 21 419 | 15 664 | 9 075 |
| Resultat før skatt | 165 348 | 14 681 | 106 835 |
| Skattekostnad | 36 383 | 3 233 | 23 350 |
| Årsresultat | 128 965 | 11 448 | 83 485 |
| Totalresultat | 128 965 | 11 448 | 83 485 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 24 557 | 11 138 | 19 001 |
| Fordringer | 194 179 | 43 364 | 34 784 |
| Bankinnskudd | 1,2 mill. | 1,0 mill. | 1,1 mill. |
| Omløpsmidler | 1,4 mill. | 1,1 mill. | 1,1 mill. |
| Sum eiendeler | 1,4 mill. | 1,1 mill. | 1,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Opptjent egenkapital | 183 321 | 154 357 | 142 909 |
| Sum egenkapital | 783 321 | 754 357 | 742 909 |
| Langsiktig gjeld | — | 2 450 | 548 |
| Kortsiktig gjeld | 602 052 | 328 081 | 402 409 |
| Sum gjeld | 602 052 | 330 531 | 402 957 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (9) — 4 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.