Technology Centre Mongstad DA er et ansvarlig selskap med delt ansvar innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Alver i Vestland, stiftet i 2017. Selskapet har 17 ansatte og en omsetning på 196,1 mill. kr i siste regnskapsår.
Å medvirke til utvikling og spredning av teknologi for CO2-fangst, herunder skal selskapet tilby testfasiliteter for CO2-fangst, og aktiviteter som står i forbindelse med dette.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (10 690 selskaper).
51,0 prosentpoeng under bransjen
0,69× under bransjen
186,83× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 196,1 mill. | 191,7 mill. | 207,6 mill. |
| Sum driftsinntekter | 196,1 mill. | 191,7 mill. | 207,6 mill. |
| Lønnskostnader | 23,8 mill. | 20,3 mill. | — |
| Sum driftskostnader | 196,1 mill. | 191,7 mill. | 219,0 mill. |
| Driftsresultat | — | -1 | -11,4 mill. |
| Finansinntekter | 79 344 | 55 997 | 465 583 |
| Finanskostnader | 107 385 | 163 095 | 92 286 |
| Netto finans | -28 041 | -107 098 | 373 297 |
| Resultat før skatt | -28 041 | -107 098 | -11,0 mill. |
| Årsresultat | -28 041 | -107 098 | -11,0 mill. |
| Totalresultat | -28 041 | -107 098 | -11,0 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | — | 0 | 0 |
| Varer | 4,8 mill. | 4,6 mill. | 3,9 mill. |
| Fordringer | 30,5 mill. | 49,6 mill. | 74,6 mill. |
| Bankinnskudd | 32,0 mill. | 46,2 mill. | 45,1 mill. |
| Omløpsmidler | 67,4 mill. | 100,3 mill. | 123,6 mill. |
| Sum eiendeler | 67,4 mill. | 100,3 mill. | 123,6 mill. |
| Opptjent egenkapital | 358 212 | 386 254 | 493 352 |
| Sum egenkapital | 358 212 | 386 254 | 493 352 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 67,1 mill. | 100,0 mill. | 123,1 mill. |
| Sum gjeld | 67,1 mill. | 100,0 mill. | 123,1 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.