Timeit AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Klepp i Rogaland, stiftet i 2013. Selskapet har 8 ansatte og en omsetning på 18,8 mill. kr i siste regnskapsår.
Fremstilling/salg av IT-utstyr, tjenester og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 495 selskaper).
3,0 prosentpoeng under bransjen
23,4 prosentpoeng under bransjen
0,50× under bransjen
4,25× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 18,8 mill. | 16,0 mill. | 16,2 mill. |
| Sum driftsinntekter | 18,8 mill. | 16,1 mill. | 16,2 mill. |
| Lønnskostnader | 6,2 mill. | 5,3 mill. | 5,5 mill. |
| Sum driftskostnader | 18,7 mill. | 16,2 mill. | 16,0 mill. |
| Driftsresultat | 51 265 | -107 295 | 217 753 |
| Finansinntekter | 8 352 | 8 790 | 7 086 |
| Annen rentekostnad | 30 541 | 18 666 | 11 300 |
| Finanskostnader | 34 238 | 21 407 | 15 214 |
| Netto finans | -25 885 | -12 617 | -8 128 |
| Resultat før skatt | 25 380 | -119 912 | 209 625 |
| Skattekostnad | 11 119 | -16 162 | 50 832 |
| Årsresultat | 14 261 | -103 750 | 158 793 |
| Totalresultat | 14 261 | -103 750 | 158 793 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 173 466 | 223 585 | 17 423 |
| Varer | 74 399 | 101 546 | 53 284 |
| Fordringer | 2,3 mill. | 1,5 mill. | 1,7 mill. |
| Bankinnskudd | 990 280 | 1,4 mill. | 1,6 mill. |
| Omløpsmidler | 3,3 mill. | 3,0 mill. | 3,3 mill. |
| Sum eiendeler | 3,5 mill. | 3,2 mill. | 3,3 mill. |
| Innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Opptjent egenkapital | 452 560 | 468 299 | 572 049 |
| Sum egenkapital | 602 560 | 618 299 | 722 049 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 2,9 mill. | 2,6 mill. | 2,6 mill. |
| Sum gjeld | 2,9 mill. | 2,6 mill. | 2,6 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (18) — 13 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.