Toolmax AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Trondheim i Trøndelag, stiftet i 2015. Selskapet har en omsetning på 886 884 kr i siste regnskapsår.
Forestå produksjon av varer og tjenester for byggevarebransjen og investeringsvirksomhet og annen virksomhet beslektet med dette, herunder gjennom eierskap i andre aksjeselskaper.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 490 selskaper).
2,0 prosentpoeng over bransjen
41,5 prosentpoeng over bransjen
0,35× over bransjen
0,33× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 886 884 | 945 818 | 996 723 |
| Sum driftsinntekter | 886 884 | 945 818 | 996 723 |
| Sum driftskostnader | 839 349 | 814 926 | 838 008 |
| Driftsresultat | 47 535 | 130 892 | 158 715 |
| Finansinntekter | 13 673 | 36 226 | 1 003 |
| Rentekostnad, konsern | — | — | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 38 | 0 |
| Netto finans | 13 673 | 36 188 | 1 003 |
| Resultat før skatt | 61 208 | 167 080 | 159 718 |
| Skattekostnad | 13 466 | 36 758 | 35 138 |
| Årsresultat | 47 742 | 130 322 | 124 580 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 311 110 | 377 776 | 444 443 |
| Investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Varer | — | 104 766 | 72 231 |
| Fordringer | 10 989 | 1,1 mill. | 974 672 |
| Bankinnskudd | 82 370 | 11 652 | 74 778 |
| Omløpsmidler | 171 584 | 1,2 mill. | 1,1 mill. |
| Sum eiendeler | 482 693 | 1,6 mill. | 1,6 mill. |
| Innskutt egenkapital | 144 334 | 144 334 | 144 334 |
| Opptjent egenkapital | 252 385 | 252 385 | 882 059 |
| Sum egenkapital | 396 719 | 396 719 | 1,0 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 85 974 | 1,2 mill. | 539 731 |
| Sum gjeld | 85 974 | 1,2 mill. | 539 731 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (23) — 18 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.