Uni-Com AS er et aksjeselskap innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Voss i Vestland, stiftet i 2010. Selskapet har en omsetning på 5,8 mill. kr i siste regnskapsår.
Annen teknisk konsulentvirksomhet, VVS arbeid og elektriske installasjons arbeid Selskapet vil også kunne delta i andre selskaper med økonomisk virksomhet som formål.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (10 690 selskaper).
1,2 prosentpoeng over bransjen
43,7 prosentpoeng under bransjen
0,59× under bransjen
11,36× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 5,8 mill. | 4,2 mill. | 4,1 mill. |
| Sum driftsinntekter | 5,8 mill. | 4,2 mill. | 4,1 mill. |
| Lønnskostnader | 1,8 mill. | 1,5 mill. | 1,3 mill. |
| Sum driftskostnader | 5,3 mill. | 4,0 mill. | 4,2 mill. |
| Driftsresultat | 500 523 | 218 215 | -19 659 |
| Finansinntekter | 684 | 427 | 4 241 |
| Annen rentekostnad | 55 270 | 35 264 | 9 447 |
| Finanskostnader | 55 270 | 35 264 | 9 447 |
| Netto finans | -54 586 | -34 837 | -5 206 |
| Resultat før skatt | 445 937 | 183 378 | -24 865 |
| Skattekostnad | 42 088 | 40 343 | -5 470 |
| Årsresultat | 403 849 | 143 035 | -19 395 |
| Totalresultat | — | 143 035 | -19 395 |
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1,1 mill. | 0 | 0 |
| Fordringer | 2,4 mill. | 1,8 mill. | 14,1 mill. |
| Bankinnskudd | 92 562 | 296 030 | 9 801 |
| Omløpsmidler | 2,5 mill. | 2,1 mill. | 14,1 mill. |
| Sum eiendeler | 3,6 mill. | 2,1 mill. | 14,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 64 011 | 64 011 | 64 011 |
| Opptjent egenkapital | 217 256 | 88 169 | 88 169 |
| Sum egenkapital | 281 267 | 152 180 | 152 180 |
| Langsiktig gjeld | 1,0 mill. | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 2,3 mill. | 1,9 mill. | 14,0 mill. |
| Sum gjeld | 3,3 mill. | 1,9 mill. | 14,0 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.