Ventex AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Sandnes i Rogaland, stiftet i 1994. Selskapet har en omsetning på 4,8 mill. kr i siste regnskapsår.
Blikkenslagerarbeid, salg av ventilatorer, utleie, maling og tapetsering, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (19 844 selskaper).
0,1 prosentpoeng under bransjen
28,6 prosentpoeng over bransjen
0,99× over bransjen
0,03× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 4,8 mill. | 3,0 mill. | 3,2 mill. |
| Sum driftsinntekter | 4,8 mill. | 3,0 mill. | 3,2 mill. |
| Lønnskostnader | 942 379 | 980 822 | 980 308 |
| Sum driftskostnader | 4,7 mill. | 2,7 mill. | 3,2 mill. |
| Driftsresultat | 86 428 | 306 407 | 43 837 |
| Finansinntekter | 152 462 | 8 983 | 6 726 |
| Annen rentekostnad | 6 786 | 1 294 | 11 014 |
| Finanskostnader | 22 014 | 1 795 | 11 014 |
| Netto finans | 130 449 | 7 188 | -4 288 |
| Resultat før skatt | 216 877 | 313 596 | 39 549 |
| Skattekostnad | 14 581 | 57 191 | 7 536 |
| Årsresultat | 202 296 | 256 405 | 32 013 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 100 000 | 0 | 6 498 |
| Investeringer | 0 | 0 | — |
| Varer | — | 1,2 mill. | 879 000 |
| Fordringer | 362 803 | 67 737 | 9 822 |
| Bankinnskudd | 340 893 | 493 592 | 567 086 |
| Omløpsmidler | 2,2 mill. | 1,8 mill. | 1,5 mill. |
| Sum eiendeler | 2,3 mill. | 1,8 mill. | 1,5 mill. |
| Innskutt egenkapital | 51 493 | 51 493 | 51 493 |
| Opptjent egenkapital | 1,4 mill. | 1,2 mill. | 957 135 |
| Sum egenkapital | 1,5 mill. | 1,3 mill. | 1,0 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 882 743 | 534 671 | 453 778 |
| Sum gjeld | 882 743 | 534 671 | 453 778 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (6) — 1 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.