Laster …
Verning AS er et aksjeselskap innen jordbruk, skogbruk og fiske med hjemsted i Bremanger i Vestland, stiftet i 2013. Selskapet har en omsetning på 7,5 mill. kr i siste regnskapsår.
Fiske og fangst, samt omsetning av fangst o.a. tilhørende aktiviteter.
Mot medianen for jordbruk, skogbruk og fiske (2 922 selskaper).
7,5 prosentpoeng over bransjen
5,1 prosentpoeng over bransjen
0,55× over bransjen
0,80× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 7,5 mill. | 5,5 mill. | 5,6 mill. |
| Sum driftsinntekter | 7,5 mill. | 5,6 mill. | 5,6 mill. |
| Lønnskostnader | 3,8 mill. | 2,9 mill. | 2,8 mill. |
| Sum driftskostnader | 6,1 mill. | 5,0 mill. | 4,9 mill. |
| Driftsresultat | 1,4 mill. | 622 665 | 645 086 |
| Finansinntekter | 54 070 | 29 080 | 9 248 |
| Annen rentekostnad | 760 471 | 555 979 | 512 392 |
| Finanskostnader | 760 471 | 555 979 | 512 392 |
| Netto finans | -706 401 | -526 899 | -503 144 |
| Resultat før skatt | 725 701 | 95 766 | 141 942 |
| Skattekostnad | 158 881 | 32 459 | 31 254 |
| Årsresultat | 566 820 | 63 307 | 110 688 |
| Totalresultat | 566 820 | 63 307 | 110 688 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 18,7 mill. | 19,2 mill. | 15,3 mill. |
| Investeringer | 50 660 | — | — |
| Fordringer | 3 600 | 73 876 | 27 685 |
| Bankinnskudd | 1,8 mill. | 1,5 mill. | 1,5 mill. |
| Omløpsmidler | 1,9 mill. | 1,6 mill. | 1,5 mill. |
| Sum eiendeler | 20,6 mill. | 20,8 mill. | 16,8 mill. |
| Innskutt egenkapital | 6,9 mill. | 6,9 mill. | 6,9 mill. |
| Opptjent egenkapital | 1,8 mill. | 1,2 mill. | 1,2 mill. |
| Sum egenkapital | 8,7 mill. | 8,2 mill. | 8,1 mill. |
| Langsiktig gjeld | 11,0 mill. | 11,6 mill. | 7,9 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 844 716 | 983 126 | 803 454 |
| Sum gjeld | 11,8 mill. | 12,6 mill. | 8,7 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.