Vibsim AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Oslo, stiftet i 2013. Selskapet har en omsetning på 81 000 kr i siste regnskapsår.
Selskapets formål er å drive programvareutvikling for overvåking av roterende maskiner og annet teknisk utstyr. Selskapet kan også ved aksjer og andeler foreta investeringer i andre virksomheter.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (9 805 selskaper).
301,6 prosentpoeng under bransjen
7,6 prosentpoeng under bransjen
1,30× under bransjen
0,91× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | — | 0 | 3,5 mill. |
| Sum driftsinntekter | 81 000 | 73 188 | 3,5 mill. |
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 1,5 mill. |
| Sum driftskostnader | 321 696 | 355 040 | 1,9 mill. |
| Driftsresultat | -240 696 | -281 852 | 1,6 mill. |
| Finansinntekter | 160 | 931 | 796 |
| Annen rentekostnad | 74 851 | 2 144 | — |
| Finanskostnader | 74 851 | 2 144 | — |
| Netto finans | -74 691 | -1 213 | 796 |
| Resultat før skatt | -315 387 | -283 065 | 1,6 mill. |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 349 450 |
| Årsresultat | -315 387 | -283 065 | 1,2 mill. |
| Totalresultat | -315 387 | -283 065 | 1,2 mill. |
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 3,4 mill. | 1,6 mill. | 0 |
| Fordringer | 157 446 | 1,0 mill. | 1,5 mill. |
| Bankinnskudd | 98 505 | 103 398 | 1,4 mill. |
| Omløpsmidler | 255 951 | 1,1 mill. | 2,9 mill. |
| Sum eiendeler | 3,7 mill. | 2,8 mill. | 2,9 mill. |
| Innskutt egenkapital | 1,5 mill. | 1,5 mill. | 500 000 |
| Opptjent egenkapital | 233 155 | 548 541 | 831 607 |
| Sum egenkapital | 1,7 mill. | 2,0 mill. | 1,3 mill. |
| Langsiktig gjeld | 1,0 mill. | 0 | 721 310 |
| Kortsiktig gjeld | 961 895 | 717 524 | 834 974 |
| Sum gjeld | 2,0 mill. | 717 524 | 1,6 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (60) — 55 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.