Viken Security AS er et aksjeselskap innen bygge- og anleggsvirksomhet med hjemsted i Sarpsborg i Østfold, stiftet i 2020. Selskapet har en omsetning på 8,4 mill. kr i siste regnskapsår.
Service, installasjon og salg innen svakstrøm og elektronikk samt det som hører til.
Mot medianen for bygge- og anleggsvirksomhet (18 865 selskaper).
0,3 prosentpoeng under bransjen
12,2 prosentpoeng under bransjen
0,18× under bransjen
2,14× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 8,3 mill. | 4,2 mill. | 3,0 mill. |
| Sum driftsinntekter | 8,4 mill. | 4,4 mill. | 3,1 mill. |
| Lønnskostnader | 1,7 mill. | 1,6 mill. | 1,9 mill. |
| Sum driftskostnader | 8,1 mill. | 3,8 mill. | 3,2 mill. |
| Driftsresultat | 320 037 | 569 811 | -171 061 |
| Finansinntekter | 13 320 | 828 | 18 |
| Annen rentekostnad | 15 338 | 46 624 | 17 957 |
| Finanskostnader | 15 538 | 48 708 | 22 005 |
| Netto finans | -2 218 | -47 880 | -21 986 |
| Resultat før skatt | 317 819 | 521 930 | -193 047 |
| Skattekostnad | 48 344 | 154 691 | 13 822 |
| Årsresultat | 269 475 | 367 239 | -206 869 |
| Totalresultat | — | 367 239 | — |
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Goodwill | — | — | 0 |
| Anleggsmidler | 74 305 | 198 974 | 157 238 |
| Varer | — | — | 24 399 |
| Fordringer | 1,2 mill. | 439 742 | 258 037 |
| Bankinnskudd | 478 534 | 575 323 | 434 424 |
| Omløpsmidler | 1,7 mill. | 1,0 mill. | 716 860 |
| Sum eiendeler | 1,7 mill. | 1,2 mill. | 874 098 |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 408 299 | 210 839 | -156 400 |
| Sum egenkapital | 438 299 | 240 839 | -126 400 |
| Langsiktig gjeld | 603 | 186 729 | 216 604 |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 mill. | 786 471 | 783 895 |
| Sum gjeld | 1,3 mill. | 973 201 | 1,0 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (12) — 7 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.