Weldservices AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Rana i Nordland, stiftet i 2010. Selskapet har en omsetning på 879 564 kr i siste regnskapsår.
Selv eller i samarbeide med andre, leveranse av databasesystem og komplementære tilleggs-tjenester for erfaringsoverføring av sveiseteknisk og materialteknisk dokumentasjon hos aktører innen energibransjen. Selskapet kan for øvrig foreta investeringer i andre selskap.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (497 selskaper).
12,3 prosentpoeng over bransjen
16,1 prosentpoeng over bransjen
1,00× over bransjen
0,50× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 879 564 | 991 120 | 869 592 |
| Sum driftsinntekter | 879 564 | 991 120 | 563 637 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 746 221 | 911 131 | 610 494 |
| Driftsresultat | 133 343 | 79 989 | -46 857 |
| Finansinntekter | 790 | 889 | 829 |
| Annen rentekostnad | 2 084 | 999 | 1 333 |
| Finanskostnader | 4 607 | 1 986 | 4 953 |
| Netto finans | -3 817 | -1 097 | -4 124 |
| Resultat før skatt | 129 526 | 78 892 | -50 981 |
| Skattekostnad | 28 496 | 17 356 | -11 216 |
| Årsresultat | 101 030 | 61 536 | -39 765 |
| Totalresultat | 101 030 | 61 536 | -39 765 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 207 185 | 235 681 | 253 037 |
| Fordringer | 1,2 mill. | 693 718 | 125 824 |
| Bankinnskudd | -25 685 | 171 730 | 342 660 |
| Omløpsmidler | 1,2 mill. | 865 448 | 468 483 |
| Sum eiendeler | 1,4 mill. | 1,1 mill. | 721 520 |
| Innskutt egenkapital | 1,4 mill. | 1,4 mill. | 1,4 mill. |
| Opptjent egenkapital | -617 317 | -718 347 | -779 882 |
| Sum egenkapital | 830 113 | 729 083 | 667 548 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 567 390 | 372 046 | 53 972 |
| Sum gjeld | 567 390 | 372 046 | 53 972 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (9) — 4 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.