Xploris AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Oslo, stiftet i 2023. Selskapet har en omsetning på 2,3 mill. kr i siste regnskapsår.
Selskapets virksomhet er rådgivning og utvikling av informasjonsteknologiløsninger, samt deltakelse i andre virksomheter som står i forbindelse med dette.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (9 798 selskaper).
27,1 prosentpoeng over bransjen
22,1 prosentpoeng over bransjen
7,44× over bransjen
0,08× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 2,3 mill. | 3,0 mill. | 2,9 mill. |
| Sum driftsinntekter | 2,3 mill. | 3,0 mill. | 2,9 mill. |
| Lønnskostnader | 636 370 | 1,7 mill. | 1,0 mill. |
| Sum driftskostnader | 1,6 mill. | 2,5 mill. | 1,6 mill. |
| Driftsresultat | 718 024 | 492 477 | 1,3 mill. |
| Finansinntekter | 3 378 | 167 | 0 |
| Annen rentekostnad | 2 382 | 12 440 | 2 850 |
| Finanskostnader | 7 701 | 12 600 | 2 850 |
| Netto finans | -4 323 | -12 433 | -2 850 |
| Resultat før skatt | 713 700 | 480 044 | 1,3 mill. |
| Skattekostnad | 162 862 | 109 781 | 282 702 |
| Årsresultat | 550 838 | 370 263 | 978 034 |
| Totalresultat | 550 838 | 370 263 | — |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 32 667 | 70 444 | 110 638 |
| Investeringer | — | — | 0 |
| Fordringer | 85 449 | 701 281 | 632 450 |
| Bankinnskudd | 1,1 mill. | 452 362 | 919 621 |
| Omløpsmidler | 1,2 mill. | 1,2 mill. | 1,6 mill. |
| Sum eiendeler | 1,2 mill. | 1,2 mill. | 1,7 mill. |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 891 980 | 341 142 | 2 464 |
| Sum egenkapital | 921 980 | 371 142 | 32 464 |
| Langsiktig gjeld | 150 879 | 1 362 | 5 554 |
| Kortsiktig gjeld | 129 927 | 851 583 | 1,6 mill. |
| Sum gjeld | 280 806 | 852 945 | 1,6 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (11) — 6 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.