Expit AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Moss i Østfold, stiftet i 2018. Selskapet har en omsetning på 90,1 mill. kr i siste regnskapsår.
Handel av IKT-produkter og tjenester, rådgivning og deltagelse i andre virksomheter.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 490 selskaper).
2,9 prosentpoeng over bransjen
7,4 prosentpoeng under bransjen
0,15× under bransjen
1,46× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 90,1 mill. | 80,2 mill. | 80,6 mill. |
| Sum driftsinntekter | 90,1 mill. | 80,2 mill. | 80,6 mill. |
| Lønnskostnader | 3,6 mill. | 2,9 mill. | 2,9 mill. |
| Sum driftskostnader | 84,5 mill. | 74,0 mill. | 76,4 mill. |
| Driftsresultat | 5,6 mill. | 6,2 mill. | 4,2 mill. |
| Finansinntekter | 156 729 | 86 773 | 103 934 |
| Annen rentekostnad | 14 710 | 18 740 | 126 779 |
| Finanskostnader | 172 557 | 127 016 | -219 402 |
| Netto finans | -15 829 | -40 243 | -115 469 |
| Resultat før skatt | 5,6 mill. | 6,2 mill. | 4,1 mill. |
| Skattekostnad | 1,2 mill. | 1,4 mill. | 906 141 |
| Årsresultat | 4,4 mill. | 4,8 mill. | 3,2 mill. |
| Totalresultat | 4,4 mill. | — | — |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | — | 0 | 0 |
| Investeringer | — | — | 0 |
| Varer | 330 063 | 686 265 | 827 141 |
| Fordringer | 15,5 mill. | 11,7 mill. | 12,4 mill. |
| Bankinnskudd | 891 755 | 2,8 mill. | 3,8 mill. |
| Omløpsmidler | 16,7 mill. | 15,2 mill. | 17,0 mill. |
| Sum eiendeler | 16,7 mill. | 15,2 mill. | 17,0 mill. |
| Innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Opptjent egenkapital | 5,5 mill. | 5,9 mill. | 4,1 mill. |
| Sum egenkapital | 5,6 mill. | 6,0 mill. | 4,2 mill. |
| Langsiktig gjeld | 5 111 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 11,2 mill. | 9,2 mill. | 12,9 mill. |
| Sum gjeld | 11,2 mill. | 9,2 mill. | 12,9 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (8) — 3 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.